Tetra Hakkında

Tetra Endüstriyel ve Teknik Sistemler Sanayi ve Dış Tic. A.Ş., 1992 yılından beri, “Proses Kontrol ve Endüstriyel Otomasyon, Çevre Kirliliği İzleme ve Kontrol Sistemleri" konusunda satış, servis, eğitim, teknik danışmanlık ve anahtar teslim proje hizmetleri vermektedir. 

Sektör lideri olan şirketimiz, kaliteden ödün vermeyen rekabetçi anlayışı çerçevesinde odağına müşteriyi alır. Sanayi gelişimini desteklerken, çevreyi ve insan sağlığını korumanın temel görevimiz olduğuna inanarak; 25 yıllık uzman mühendisliğimiz ve kurumlara özel çözümlerimizle verimliliği arttırıcı, çevre dostu, sürdürülebilir ve son teknoloji çözümler sunmaktayız.

Yaklaşık 60 kişiye ulaşan satış ve servis ekibimizin tamamı üniversitelerin ilgili mühendislik fakültelerinden veya meslek yüksekokullarından mezundur. ISO 9001 : 2015 Kalite Yönetim Sistemi’ni uygulayan şirketimizin başarısındaki en önemli etkenler, teknolojik altyapı, iş gücü, satış öncesi ve sonrası teknik hizmetleridir. Yetişmiş ve kaliteli iş gücünün en önemli ayırt edici özelliklerimizden biri olduğunun bilincinde olarak, sürdürülebilir bir büyüme yaratabilmek için, çalışanlarımızın yeteneklerinin gelişimine yatırım yapmaktayız. Tutkuyla ve işimize olan inançla hareket ediyoruz. Bu kurumsal kültür, tüm iş ortaklarımıza ayırt edici, uzun vadeli ve özellikli geliştirmeler sağlamamız konusunda bizi teşvik etmektedir. Bu nedenledir ki temsilcisi olduğumuz birçok dünya markası firma, Türkiye civarı çevre bölgelerdeki servis ve devreye alma işlerini de tamamen Tetra’ya emanet etmişlerdir. 

Firmamızın ana faaliyet konuları bakım, onarım kalibrasyon ve validasyon aşamalarını içeren servis hizmetleri, proses kontrolü sistemleri ve hava kalitesi ölçüm ve izleme sistemleridir. 

Servis hizmetleri konusunda firmamız yurt içinde ve yakın komşu ülkelerdeki endüstriyel kuruluşların çözüm ortağı olmuştur. Türkiye’nin en büyük sanayi şirketi olan Tüpraş, pek çok projesinde firmamızı tercih ettiği gibi, on yılı aşkın süredir rafinerilerinde bulunan analizörleri firmamıza emanet etmiştir. Yine petrokimya konusunda Türkiye devi olan Socar Grubu pek çok projesini firmamız ile gerçekleştirdiği gibi Star Rafinerisi'nde bulunan proses analizörlerinin bakım hizmetleri tarafımızca sağlanmaktadır.

Proses kontrolü ve analizörleri konusunda yıllardır bir çok sanayi devine anahtar teslim proje hazırlayan ekibimizin diğer güçlü olduğu alan da enerji santrallerinde su&buhar numune alma ve analiz sistemleri kurulumudur. Firmamız bu konuda Türkiye’deki ilk sistem entegratörüdür.

Firmamız kurulduğu günden beri Hava Kalitesi Ölçüm ve İzleme Sistemleri konusunda, başta Tübitak, çeşitli belediyeler, ve üniversitelerin ilgili fakülteleri olmak üzere kamu ve özel sektörde pek çok başarılı proje gerekleştirmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile süregelen bir çok projede beraber çalışmakta olan firmamız, 2015 yılında imzalamış olduğu 55 adet hava kalitesi istasyonu kurulumu projesi ile bugüne kadar bu alanda tek bir sözleşmede yapılan en büyük projeye imza atmıştır. 

Şirketimizin en büyük avantajı kaliteli iş gücü, dinamizmi ve cesaretidir. Müşterilerimizi ortağımız olarak görüp ve onların ihtiyaçlarına en ekonomik ve akılcı çözümlerle yaklaşırız. "En iyi reklam müşteri tavsiyeleridir” düşüncesiyle çıktığımız bu yolda, iş ortaklarımızla uzun ve sürdürülebilir işbirlikleri yaratarak sağlam temelli ilişkiler kurmaktayız. 

Tetra A.Ş. olarak yerli üretim hedefiyle 2018 yılı içerisinde büyük bir yatırıma imza atılmıştır. İleri teknoloji imalat devlet teşviği de alınarak, İzmir’in, Menderes ilçesinde yer alan İzmir Ticaret Organize Bölgesi (İTOB) içerisindetoplamda 4 kat ve 4200 m² alanda faaliyet gösterecek üretim binamıza 2022 yılında taşınmıştır. Müşteri memnuniyet anketi için tıklayınız. 

Kalite Politikamız

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız

Müşteri Şikayetleri Formu

Ekibimiz

Bazı Referanslarımız