Tetra Hakkında

Tetra Endüstriyel ve Teknik Sistemler Sanayi ve Dış Tic. A.Ş., 1992 yılından beri, “Proses Kontrol ve Endüstriyel Otomasyon, Çevre Kirliliği İzleme ve Kontrol Sistemleri" konusunda satış, servis, eğitim, teknik danışmanlık ve anahtar teslim laboratuvar hizmetleri vermektedir. 

Sektör lideri olan şirketimiz, kaliteden ödün vermeyen rekabetçi anlayışı çerçevesinde odağına müşteriyi alır. Sanayi gelişimini desteklerken, çevreyi ve insan sağlığını korumanın temel görevimiz olduğuna inanarak; 25 yıllık uzman mühendisliğimiz ve kurumlara özel çözümlerimizle verimliliği arttırıcı, çevre dostu, sürdürülebilir ve son teknoloji çözümler sunmaktayız.

İstanbul’da bulunan merkez ofisimiz 350m2 satış, 750m2 depo ve servis alanından oluşmaktadır.  90m2 elektronik atölye, 200m2 mekanik atölye, 200m2 montaj alanımız mevcuttur. İstanbul haricinde İzmir’de de bir satış ofisimiz bulunmaktadır. Bu noktalarla birlikte; İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman illerinde de şantiyelerimiz vardır.

Yaklaşık 100 kişiye ulaşan satış ve servis ekibimizin tamamı üniversitelerin ilgili mühendislik fakültelerinden veya meslek yüksekokullarından mezundur. ISO 9001 : 2008 Kalite Yönetim Sistemi’ni uygulayan şirketimizin başarısındaki en önemli etkenler, teknolojik altyapı, iş gücü, satış öncesi ve sonrası teknik hizmetleridir. Yetişmiş ve kaliteli iş gücünün en önemli ayırt edici özelliklerimizden biri olduğunun bilincinde olarak, sürdürülebilir bir büyüme yaratabilmek için, çalışanlarımızın yeteneklerinin gelişimine yatırım yapmaktayız. Oluşturulan eğitim ve gelişim politikası kapsamında, teknik uzmanlıklarımızla ilgili gönüllü eğitmen gruplarımız sayesinde uçtan uca tüm çalışanlarımızın yetkinliklerini ve performanslarını geliştirme çalışmaları yürütüyoruz.

Tutkuyla ve işimize olan inançla hareket ediyoruz. Bu kurumsal kültür, tüm iş ortaklarımıza ayırt edici, uzun vadeli ve özellikli geliştirmeler sağlamamız konusunda bizi teşvik etmektedir. Bu nedenledir ki temsilcisi olduğumuz bazı dünya markası firmalar, Türkiye civarı çevre bölgelerdeki servis ve devreye alma işlerini de tamamen Tetra’ya emanet etmişlerdir. 

Firmamızın ana faaliyet konusu proses kontrolü ve analiz ekipmanlarıdır. Bu kapsamda firmamız yurt içinde ve yakın komşu ülkelerdeki endüstriyel kuruluşların çözüm ortağı olmuştur. Türkiye’nin en büyük sanayi şirketi olan Tüpraş, pek çok projesinde firmamızı tercih ettiği gibi, dokuz yıldan bu yana, periyodik bakım, arıza bakım ve onarım anlaşması yaparak, rafinerilerinde bulunan 1000'e yakın analizörü firmamıza emanet etmiştir. Yine petrokimya konusunda Türkiye devi olan Petkim pek çok projesini firmamız ile gerçekleştirmektedir.

Proses kontrolü ve analizörleri konusunda diğer güçlü olduğumuz alan da enerji santrallerinde su&buhar numune alma ve analiz sistemleri kurulumudur. Firmamız bu konuda Türkiye’deki ilk sistem entegratörü olarak, marketin % 80’ine sahiptir.  

Tetra’nın bir diğer ana faaliyet konusu da hava kalitesi kontrol sistemleridir. Kurulduğu günden beri, başta Tübitak, çeşitli belediyeler, ve üniversitelerin ilgili fakülteleri olmak üzere kamu ve özel sektörde pek çok başarılı projeye imza atmıştır. Çevre Bakanlığı ile süregelen bir çok projede beraber çalışmakta olan firmamız, 2015 yılında imzalamış olduğu 55 adet hava kalitesi istasyonu kurulumu projesi ile bugüne kadar bu alanda tek bir sözleşmede yapılan en büyük projeye imza atmıştır. 

Şirketimizin en büyük avantajı kaliteli iş gücü, dinamizmi ve cesaretidir. Müşterilerimizi ortağımız olarak görür ve onların ihtiyaçlarına en ekonomik ve akılcı çözümlerle yaklaşırız. "En iyi reklam müşteri tavsiyeleridir” düşüncesiyle çıktığımız bu yolda iş ortaklarımızla uzun ve sürdürülebilir işbirlikleri yaratarak sağlam temelli ilişkiler kurmaktayız. 


Müşteri memnuniyet anketi için tıklayınız. 

Kalite Politikamız

İş Sağlığı ve Güvenliği PolitikamızEkibimiz
Mehmet PEKER
Genel Müdür
Oğuzhan ÇEVİK
Satış Müdürü
Yalçın ALDEMİR
Proje Müdürü
Tuncer ŞEN
İdari Yardımcı
Berna KAPAKLI
Genel Koordinatör
Burak PEKER
Satış Sorumlusu
Ahmet VURAL
Proje Yöneticisi
Serra PEKER
Eğitim Koordinatörü
Cemal KALDIRIMCI
İş Geliştirme Müdürü
Osman DEMİR
Teknik Danışman
Zeynep KILIÇ
Pazarlama Sorumlusu
Asiye PİŞKEN
Muhasebe
Atakan ÇELİK
Teknik Servis Şefi
Fatih DEMİRCAN
Teknik Servis
İlhan ERDOĞAN
Teknik Servis
Bülent ÖZBAY
Teknik Servis
Bazı Referanslarımız