Bakım Onarım
Üretimde, sürekli ölçüm yapan cihazların verileri, ürünün kalitesini ve maliyeti direkt etkilemektedir.

Doğru veri ,doğru üretimi ve dolayısıyla doğru ürünü ortaya çıkartmaktadır. Analiz sonuçlarının doğruluğu, kullanılan cihazların düzenli bakım, onarım ve kalibrasyonlarının yapılması ile mümkündür.

Analizörlerin çok çeşitli olması ve her analizörün ayrı bir uzmanlık gerektiren bakım ve onarımları üreticileri zorlayan etkenlerdir. Her analizörün servisini ve bakımını analizörün temin edildiği firmadan alınması maliyetleri artırmaktadır.

Ayrıca bakımları koordine etmek için pek çok firmayla ve personelle çalışmak zaman kaybına neden olmaktadır.

Kimi zaman bu cihazların satıcılarının yetkili servisleri bulunmamakta ve cihazlar kullanılmaz bir şekilde beklemektedir. Tüpraş Rafinerileri bu sorunu tüm analizörlerin bakım ve işletmelerini yerinde şantiye kurarak ,servis konusunda uzman ve deneyimli kadrosu ile TETRA A.Ş. `nin Çözüm Ortaklığında üretimine problemsiz devam etmeyi tercih etmiştir.

Tüpraş Rafineri A.Ş ile imzaladığımız bakım anlaşmasıyla toplamda yaklaşık 700 adet analizörün bakım, onarım, kalibrasyonu ,İzmit, İzmir , Kırıkkale ve Batman’da bulunan şantiyelerimiz aracılığıyla yapılmaktadır.
Bazı Referanslarımız