Numune Alma Sistemleri

Laboratuvar ve analiz sonuçlarını etkileyen en önemli etkenlerden biri, analizi yapılacak numunenin doğru alınmasıdır. Eğer numune alma tekniği kötü ise, laboratuvarda uygulanan prosedürler ne kadar doğru olursa olsun, alınan sonuçlar doğru cevabı vermeyecektir.

Doğru numune alma yöntemiyle, hata yapma oranı düşürülerek analiz sonuçlarının doğruluğunu arttırma şansına sahip olunabilir. Kaliteli veriler alabilmenin birçok kriteri vardır. Bunlardan en önemlileri örnek teşkil edici numune alınması, uygun numune programı, numune saklama koşulları gibi kriterlerdir.

Kompozit numune almada cihaz, örnek teşkil edici numuneyi toplayabilmek için ayarlanabilir zaman aralıklarında ve miktarda numuneyi, numune kabının içerisine otomatik olarak biriktirir. Kompozit örneklemede numuneler, zaman, numune yoğunluğu veya numune akışına göre ayarlanabilir. Numuneler normal kaplara veya istenirse ayrı şişelere toplanabilir.

 Sentry Numune alma sistemleri ile borudan, karıştırıcıdan ve tanklardan proses şartlarınıza uygun,özel dizayn numune alma sisteminize sahip olmanız mümkün.

  •    Sıvı Numunesi ( Kimyasallar, gıda ürünleri, petrol ve petrokimya v.s.) 
  •    Katı ve hacimli malzeme numunesi ( Maden,tohum ,çimento v.s.)
  •    Gaz Numunesi (Lpg,sınai gazlar,proses gazları v.s.)
  •    Viskozitesi yüksek malzeme numunesi (Maden çamuru, gıda ve kimyasal v.s.)

Bazı Referanslarımız